zajęcia z przedstawicielem policji

"Młodzieżowy Ratownik PCK"

W październiku  uczniowie klas 1RR i 1TS brali udział w projekcie "Młodzieżowy Ratownik PCK" realizowanym w ramach zadań publicznych w obszarze: "Porządek i bezpieczeństwo publiczne - w roku 2021."
Celem zadania była edukacja młodzieży w zakresie zagrożeń bezpieczeństwa ludzi oraz ich właściwego zachowania w sytuacji zagrożenia, doskonalenie wiedzy młodych osób w zakresie bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa.
Uczniowie brali udział w cyklu szkoleń i warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli straży pożarnej (3 godz.), ratownictwa medycznego (5 godz.) i policji (2 godz.). 
Kolejnym etapem projektu będzie reprezentowanie Szkoły w Zawodach Zespołów Ratowniczych PCK, które odbędą się 24 listopada 2021r. 
Szkolny koordynator projektu: Katarzyna Pątkowska, Małgorzata Malinowska