Kółko motocyklowe

02 czerwca 2016 16:52 | Kółko motocyklowe

XII Ciechanowskie Otwarte Spotkanie Motocyklowe 13-15.05.2016

   W dniach 13-15.05.2016r. na błoniach pod zamkiem ciechanowskim odbyło się XII Ciechanowskie Otwarte Spotkanie Motocyklowe organizowane przez zaprzyjaźnioną z naszą szkołą grupę motocyklową „Wolny Wydech”.

Nasi uczniowie po raz trzeci z rzędu włączyli się do pomocy starszym kolegom w organizacji zlotu motocyklowego. Przygotowywali pole biwakowe, rozstawiali namioty i ogrodzenia (to w piątek). W sobotę prezentowaliśmy nasze stanowisko zachęcając gimnazjalistów i ich rodziców do naszej oferty edukacyjnej, w tym do zawodu mechanika motocyklowego.

Główne atrakcje odbywały się w sobotę, 14.05.2016. Zaczęły się mszą świętą w ciechanowskiej Farze, na którą zjechało prawie 200 motocykli – motocyklistów było znacznie więcej, bo oprócz kierowców byli i pasażerowie. Następnie odbyła się parada motocykli – przejazd spod Fary na błonia zamku ulicami miasta. Na błoniach odbyły się główne pokazy sprawności jazdy motocyklem i kładem. Były występy zespołów muzycznych. Motocyklowej imprezie zlotowej towarzyszyła, wieczorem, impreza bluesowa zorganizowana na dziedzińcu zamku ciechanowskiego. Termin zlotu motocyklowego był również zgrany z terminem Nocy w Muzeach. Imprezy, główna i towarzyszące, przeciągnęły się często do godzin porannych w niedzielę.

A w niedzielę od rana zostało żegnanie się z gośćmi odwiedzającymi Ciechanów, a niektórzy musieli wrócić np. do Czech lub pod Szczecin, oraz sprzątanie obozowiska. Nie zawiedliśmy się na uczniach z naszej szkoły, którzy chętnie włączali się do prac porządkowych.

Impreza udała się jak zawsze, choć pogoda robiła dużo (zwłaszcza deszczowa sobota) aby zniechęcić i motocyklistów i widzów.

Nic z tego!

P.Praczukowski

dodała admin

Przeczytano: 572 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

XII Ciechanowskie Otwarte Spotkanie Motocyklowe 2016

wiarygodna_szkoła_ stopka