Wycieczka na wystawę motoryzacyjną

01 marca 2013r. została zorganizowana wycieczka szkolna do Muzeum Motoryzacji w Otrębusach oraz na Wystawę Motocykli i Skuterów w Warszawie. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie technikum samochodowego. 
W Otrębusach zobaczyliśmy pięknie odrestaurowane pojazdy (samochody, motocykle, pojazdy wojskowe, pojazdy dostojników) z okresu od końca XIX wieku do końca okresu PRL. Większość z tych pojazdów jest "na chodzie" i pięknie się prezentuje. Wiele pojazdów było wykorzystywanych w filmach historycznych. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o historii wybranych egzemplarzy. Niestety, repliki syrenki sport nie zobaczyliśmy, gdyż akurat była w naprawie we Wrocławiu.
Następnie pojechaliśmy na Pragę, na ulicę Marsa, gdzie odbywała się Wystawa Motocykli i Skuterów. Mimo, że zmniejszyła się ilość wystawców w porównaniu z zeszłymi latami, to jednak było na czym "oko zawiesić". Mogliśmy oglądać, dotykać, a nawet "dosiadać" piękne "rumaki" (motocykle) i super "kucyki" (skutery). Wzrok przyciągały piękne hostessy, zachęcające do zatrzymania się i podziwiania motocykli. Zebraliśmy reklamówki, gadżety, zrobiliśmy wiele zdjęć i wiele kilometrów klucząc między stoiskami wystawców.
Wracając, na wyjeździe z Warszawy zaliczyliśmy również "żelazny punkt" każdej wycieczki - Mac Donalda. Apetyty i humory dopisywały. Wycieczkę można zaliczyć do udanych. Opiekunami na wycieczce byli panowie profesorowie: Jan Wójcik, Franciszek Słupek i Piotr Praczukowski.
Aha, następna wycieczka jest planowana już na początku kwietnia. Jedziemy do Poznania na targi Motor Show 2013. 
Dla zainteresowanych podajemy linki do stron ze zdjęciami.

Oto link do naszych zdjęć z wystawy motocykli:
https://plus.google.com/photos/117170556813066235868/albums/5853845166792999201?banner=pwa

Tu jest oficjalna galeria wystawy:
http://www.wystawa-motocykli.pl/galeria/galeria-2013/

A tu jest oficjalna strona Muzeum Motoryzacji w Otrębusach:
http://www.muzeum-motoryzacji.com.pl/

P.Praczukowski

dodała admin

Opublikowano: 30 września 2013 17:18

Kategoria: Kształcenie zawodowe

Wycieczka do Muzeum motocykli

Wyświetleń: 1083

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony