Finał II edycji Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej – 06.04.2017r.

W czwartek, 06.04.2017r., na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się finał II edycji Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej w Zakresie Pojazdów i Maszyn.

Do Finału w Warszawie zakwalifikowało się 9 naszych uczniów, z 26, którzy startowali w eliminacjach szkolnych tego Konkursu. W Finale startowało 48 uczniów z 8 szkół, głownie z Mazowsza. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu w ciągu 60 minut testu zawierającego 40 pytań. Po konkurencji, w czasie sprawdzania prac, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Wydziału. Również był przygotowany dla nich poczęstunek.

Komisja konkursowa, po sprawdzeniu wszystkich prac, wyłoniła 4 Laureatów i 2 Wyróżnionych w Konkursie. Warto dodać, że Laureaci i Wyróżnieni otrzymali obietnicę otrzymania indeksu na Wydział, poza normalną procedurą rekrutacyjną, o ile zdadzą maturę i będą chcieli studiować na Wydziale Samochodów i Maszyn Politechniki Warszawskiej.

Miło nam donieść, że uczeń klasy 3TM, Marcin Wodowski, zdobył 3. Miejsce w Konkursie i tytuł Laureata, a co za tym idzie, zdobył indeks na Wydział. Teraz tylko musi zdać maturę w maju 2018r. i wyrazić chęć studiowania na Wydziale SiMR, aby zostać studentem Politechniki Warszawskiej.

P.Praczukowski