Obchody Dnia Patrona Szkoły 2016

25 listopada odbyła się w szkole uroczystość Dnia Patrona. Tradycyjnie rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele Farnym. Delegacje młodzieży złożyły wiązanki przed popiersiem Patrona Szkoły i na grobie śp. Dyrektora Wojciecha Banasia.

Podczas akademii zostały ogłoszone wyniki konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu i konkursu plastycznego, w których udział wzięli uczniowie klas pierwszych.

W części artystycznej uczniowie przybliżyli sylwetkę Patrona – wybitnego człowieka czasów oświecenia.

Na uroczystości nie zabrakło tez zaproszonych gości. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Joanna Kiszkurno, Łukasz Juszkiewicz- absolwent szkoły, wraz z uczennicą Akademii Dźwięku.

dodała A. Milewska

Opublikowano: 01 grudnia 2016 22:00