Umowa patronacka z Astorem

Uświetnieniem tegorocznych obchodów Dnia Patrona w naszej szkole, 27.11.2015r., było podpisanie umowy patronackiej z firmą Astor.

Astor od prawie trzydziestu lat funkcjonuje z sukcesami na rynku krajowym. Zajmuje się szeroko rozumianym wsparciem technicznym w takich dziedzinach jak automatyka, robotyka i sterowanie procesami przemysłowymi.

Umowa została podpisana przez panią Annę Wójcik-Wolską, dyrektora Oddziału w Warszawie firmy Asrtor i panią dyrektor naszej szkoły – Marzenę Chodkowską.

W ramach podpisanej umowy została utworzona Klasa Astora – 2TM (technik mechatronik), która została objęta szczególnym patronatem firmy Astor. Astor zobowiązał się do wsparcia kształcenia zawodowego w naszej szkole na kierunku technik mechatronik.

Po głównej uroczystości nastąpiło oficjalne otwarcie Klasopracowni Astora przez obie panie dyrektor. Klasopracownia Astora (sala 35) jest wyposażona m.in. w stanowiska komputerowe połączone ze sterownikami PLC, stanowiska pneumatyki i elektropneumatyki, skaner 3D, drukarkę 3D, mikroroboty Lego Mindstroms. Część wyposażenia do tej pracowni dostarczała firma Astor w ramach projektu unijnego „Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu”. Po oficjalnym otwarciu nastąpił pokaz działania urządzeń, które przeprowadzili dla zwiedzających gości uczniowie Klasy Astora – 2TM.

P.Praczukowski