Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca-  od 2011r. Narodowym  Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie klas: 2 RR i 1 TM pod kierunkiem pani Agnieszki Garnowskiej i pani Beaty Krętkowskiej  przygotowali projekt edukacyjnym „Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych
w Staszicu”. Intensywne przygotowania trwały trzy miesiące. Efekt pracy zaprezentowano 1 marca 2018 roku. Tego dnia szkoła udekorowana była w plakaty i hasła wykonane przez koleżanki i kolegów. Na każdej z przerw można było usłyszeć pieśni patriotyczne, natomiast podczas  długiej przerwy na holu pierwszego piętra odbyła się projekcja filmów poświęconych żołnierzom wyklętym. Uczniowie poszczególnych klas mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczennice klasy 2RR – Kingę Silską i Angelikę Tryka. Dowiedzieli się, kim byli żołnierze wyklęci, czym był ruch oporu WIN oraz organizacja NIE, jaką bronią posługiwało się polskie podziemie antykomunistyczne. Na zakończenie odbył się krótki quiz z nagrodami.

Przygotowana została również wystawa pt. Dzień Żołnierzy Wyklętych, którą prezentowali umundurowani uczniowie klasy 1TM.

Celem projektu było przybliżenie społeczności szkolnej losów żołnierzy wyklętych oraz upamiętnienie ich zasług dla Polski.

Opublikowano: 02 marca 2018 10:18

Zdjęcia: