Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca-  od 2011r. Narodowym  Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie klas: 2 RR i 1 TM pod kierunkiem pani Agnieszki Garnowskiej i pani Beaty Krętkowskiej  przygotowali projekt edukacyjnym „Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych  
w Staszicu”. Intensywne przygotowania trwały trzy miesiące. Efekt pracy zaprezentowano 1 marca 2018 roku. Tego dnia szkoła udekorowana była w plakaty i hasła wykonane przez koleżanki i kolegów. Na każdej z przerw można było usłyszeć pieśni patriotyczne, natomiast podczas  długiej przerwy na holu pierwszego piętra odbyła się projekcja filmów poświęconych żołnierzom wyklętym. Uczniowie poszczególnych klas mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczennice klasy 2RR – Kingę Silską i Angelikę Tryka. Dowiedzieli się, kim byli żołnierze wyklęci, czym był ruch oporu WIN oraz organizacja NIE, jaką bronią posługiwało się polskie podziemie antykomunistyczne. Na zakończenie odbył się krótki quiz z nagrodami.

Przygotowana została również wystawa pt. Dzień Żołnierzy Wyklętych, którą prezentowali umundurowani uczniowie klasy 1TM.

Celem projektu było przybliżenie społeczności szkolnej losów żołnierzy wyklętych oraz upamiętnienie ich zasług dla Polski.

Organizatorzy

dodała admin

Opublikowano: 02 marca 2018 10:18

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 517

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie

Realizacja: Superszkolna.pl

  • Zespół Szkół Nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie ul. Okrzei 6, informuje, że ze względów szeroko rozumianego bezpieczeństwa teren jednostki jest monitorowany: każda kondygnacja budynku, wejście do budynku i część chodnika przed wejściem, prawa strona budynku w kierunku boiska. Wejście w oznakowaną strefę objętą systemem monitoringu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez każdą osobę na przetwarzanie jej danych w zakresie wizerunku i realizowanych czynności, które zostaną zarejestrowane przez kamery systemu monitoringu w Zespole Szkół Nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie ul. Okrzei 6. Osoba, której wizerunek został zarejestrowany w systemie monitoringu ma prawo do uzyskania informacji dotyczących operacji przetwarzania danych jej dotyczących w zakresie: zasad rejestracji i zapisu informacji, sposobów zabezpieczenia informacji, a także możliwości udostępnienia zgromadzonych danych praw i obowiązków podmiotu prowadzącego monitoring praw osób objętyc
Zaszyfrowany adres tej strony