13 listopada 2017 19:08 | Aktualności

Wizyta na Uczelni Lingwistyczno -Technicznej w Przasnyszu

03 listopada 2017r. uczniowie z klas I RR, III RR, II TM i III TS wraz z nauczycielami języków obcych: p. Małgorzatą Mączewską, p. Anną Nasarzewską, p. Mirosławą Blicharską i p. Marzeną Dobrzeniecką, mieli okazję brać udział w  wykładach i warsztatach na Uczelni Lingwistyczno -Technicznej w Przasnyszu.

Na początku wizyty odbyło się spotkania z panią rektor dr. Elżbietą Sternal, która przybliżyła krótko historię Uczelni i poinformowała o kierunkach kształcenia. Następnie braliśmy udział w wykładzie na temat: Elementy Kultury Celtyckiej: stratyfikacja społeczna, życie codziennie i religie, który wygłosił p. mgr Maciej Kalisz. Po przerwie, na której czekał na nas słodki poczęstunek, kawa i herbata oraz małe upominki, uczestniczyliśmy w wykładzie wygłoszonym w języku angielskim: Alphabets In Anglo-Saxon Britain przez p. prof. Joannę Burzyńską - Sylwestrzak. Przedostatnim punktem spotkania był udział w warsztatach prowadzonych przez p. mgr Martynę Sternal w języku angielskim i polskim. Na zakończenie zwiedziliśmy budynek Uczelni.

Spotkanie było bardzo udane i dające perspektywę na dalszą współpracę naszej szkoły z Uczelnią w Przasnyszu.

Anna Nasarzewska

Marzena Dobrzeniecka