Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie uczestniczy w projekcie unijnym „Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach EFS w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie aktywności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Liderem projektu jest Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. w Warszawie (ARMSA), a partnerem jest Starostwo Powiatowe w Ciechanowie.

Projekt realizowany jest do końca września 2015r i jest adresowany do uczniów szkół zawodowych (techników i zasadniczej szkoły zawodowej).

W projekcie weźmie udział 130 uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Ciechanowie, w tym 70 z Technikum nr 3 i 60 z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3.

W ramach projektu będą realizowane zajęcia dodatkowe z przedmiotów:

• Język angielski,
  • Język niemiecki,
  • Matematyka,
  • Fizyka,
  • Chemia,
  • Podstawy przedsiębiorczości,
  • Informatyka,
  • Komputerowe wspomaganie projektowania,
  • Pracownia diagnostyki samochodowej,
  • Pracownia mechatroniki samochodowej,
  • Pracownia pneumatyki,
  • Programowanie obrabiarki sterowanej numerycznie,
  • Programowanie sterowników PLC,
  • Programowanie mikrorobotów Lego.

Każdy uczestnik projektu weźmie udział w doradztwie zawodowym, a część uczestników skorzysta z poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego.

W ramach tego projektu około 20 nauczycieli z naszej szkoły będzie prowadziło zajęcia dodatkowe z uczniami.

Ponadto uczestnicy projektu wezmą udział w płatnych stażach pracowniczych w zakładach pracy. Zostaną wcześniej przeszkoleni pod względem BHP oraz otrzymają odzież roboczą.

P.Praczukowski

HARMONOGRAM ZAJĘĆ w CZĘŚCI II PROJEKTU